AYRAN'IN YARARLARI

 

Ayran, kanser hücrelerinin gelişimini engelliyor!
Yaz günlerinin vazgeçilmez içeceklerinin başında gelen ayran, içeriğindeki yoğurt bakterilerinin antikanserojen etkisiyle kanserin başlangıcını önlüyor ve tümör hücrelerinin gelişimini geriletiyor.

MİNERAL VE VİTAMİN DEPOSU


Ayran, hayli zengin bir içeriğe sahiptir. Ayranın kalsiyum ve potasyum içermesi nedeniyle özellikle kemik ve dişlerin oluşumuna olumlu etki yapan ayranın ayrıca, A, B12, D, B2 ve B6 vitaminleri ile protein deposudur.

YAN ETKİSİZ


Ayranın bugüne kadar hiçbir olumsuz etkisine rastlanılmamıştır. Ayran, özellikle içeriğinde bulunan yoğurt bakterileri sayesinde, çok önemli bir içecektir. Yoğurt bakterilerinin antikanserojen etkileri araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur. Bu araştırmalarda, özellikle yoğurt bakterilerinin kanser başlangıcını önlediği ve tümör hücrelerinin gelişimini gerilettiği saptanmıştır. Yoğurt bakterileri taşıyan ayran ayrıca, kolesterol miktarını azaltmasının yanı sıra, toksik maddelerin nötralizasyonunu da sağlar.

YAZ İÇİN İDEAL BİR İÇECEK


Ayranın, vücudun sıvı dengesinin korunması açısından da önemlidir. Yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle kaybedilen sıvının, yine mutlaka sıvı tüketimiyle geri kazanılması gerekmektedir ve bu sıvının sodyum ve klorür iyonları açısından zengin olması büyük önem taşımaktadır. Ayranın elektrolit yönünden oldukça zengin bir içecek olması sebebiyle, yaz aylarında bolca ayran tüketmeliyiz. Ayran ayrıca, bağırsak florasının stabilitesini artırıyor ve düzenliyor. Sindirim sistemindeki olumsuzlukların giderilmesine yardımcı olur. Birçok sindirim bozukluğu üzerinde tedavi edici etkiside vardır. Vücudun sıvı akışını dengelemek ve normal kan basıncını sağlamak için gerekli olan potasyumuda sağlar.

 

Ayrica ek olarak SÜT içemiyorsanız onun yerine ,

                                                                 TAMAL AYRAN içebilirsiniz...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              

 

                                            Flashı gerçek boyutunda görmek için tıklayın  >>

               

 

 

                Ana sayfa    Ürünlerimiz    Fotoğraflar   Hakkımızda   İletişim